Reszta ustawień – Ustawienia w praktyce – Settings API (część 6)

To co nam pozostało w tych Ustawieniach? Czytanie, Dyskusja, Media, Bezpośrednie odnośniki i Prywatność. No to przystępujemy do dzieła, bez zbędnego ociągania się. Dodajemy taki kod…

Wróć. Nie dodajemy takiego kodu. To znaczy dodamy, oczywiście. Ale pominiemy stronę „Prywatność”. Od dłuższego czasu, na tej stronie nie są już renderowane sekcje Settings API, więc jest to bezcelowe. Gdybyśmy to jednak zrobili, WordPress sam nam ten kod przeniesie do „Czytanie”, sami więc rozumiecie, że nie ma to sensu. Lepiej wstawiać kod od razu tam.

Wracając do źródła:

Z którego, po lekturze poprzedniej części o Settings API, łatwo wywnioskujesz co i gdzie się dodało. Cały kod wygląda teraz tak:

i działa, co najważniejsze. Ale czy na tym możemy zakończyć? Oczywiście, że nie. Warto pokazać sobie tabelkę, która pokaże nam gdzie możemy używać sekcji (stan dla WordPress v5.4):

Nazwa menu Id strony Id sekcji
Ogólne general default
Pisanie writing default
post_via_email
Czytanie reading default
Dyskusja discussion default
avatars
Media media default
uploads
Bezpośrednie odnośniki permalink optional
Zwróćcie uwagę na to, że nie ma dostępnych sekcji na stronie „Polityka prywatności” i że pomijam sekcję „remote_publishing”, która jest przestarzała.

No i bardzo fajnie. Wiesz już, jak dodać swoje pola do „Ustawień” i możesz to stosować w praktyce. Tylko… czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Settings API WordPressa jest o wiele bardziej rozbudowane. Po prostu kontynuuj kurs 🙂