Różne szablony WordPress – strona wstępu

Kiedy napisałem wstęp do kursów programowania, pomyślałem sobie, może warto pokazać Wam te wszystkie szablony, jakie WordPress dołączał co któreś wydanie? Nie było to specjalnie trudne, ponieważ już wcześniej, aby zrobić zrzuty ekranu szablonu Kubrick i panelu administracyjnego WordPressa 2, musiałem zainstalować serwer z PHP w wersji 5 (dokładniej 5.6.37) bo z wersją 7 już te stare współdziałać nie potrafią. Z wersjami Twenty było najłatwiej, po prostu zainstalowałem motywy i je przełączałem, robiąc za każdym razem zrzut ekranu.

WordPress Classic

WordPress Classic
WordPress Classic

Pierwszy szablon dołączany do WordPressa, jego autorem jest Dave Shea, modyfikował go Matthew Mullenweg. Występował od początku, przygotowany dla wersji 1.2 i wcześniejszych. Nieaktualizowana już strona autora WordPress Classic.

WordPress Default – Kubrick

Kubrick
Kubrick

Ten szablon już widzieliście, ale ze zwykłym Hello World, tutaj macie dostępny pełnoprawny wpis. Szablon nazwany jest „WordPress Default” i bazuje na Kubricku, de facto nim będąc. Autor to Michael Heilemann, czyli właśnie twórca szablonu Kubrick.

Seria Twenty

Autorzy tej serii oznaczeni są po prostu jako „the WordPress team”, sporo osób tworzy w tej chwili te szablony. Niby nie są jakoś specjalnie skomplikowane, ale też i uwzględniają pełną infrastrukturę WordPress – warto je obejrzeć (w każdym razie ten najnowszy w danym momencie), aby mieć pełną świadomość, co można tworząc szablon i co należy uwzględnić. Zawsze warto patrzeć optymistycznie na świat, może Twój szablon będzie używany w krajach, gdzie pisanie od prawej strony do lewej jest czymś naturalnym i oczywistym?

Poniżej lista, kliknij obrazek, aby zobaczyć jego naturalne rozmiary. Pod obrazkiem linki do stron WordPress z danym szablonem.

WordPress 2010 Twenty Ten
Twenty Ten
WordPress 2011 Twenty Eleven
Twenty Eleven
WordPress 2012 Twenty Twelve
Twenty Twelve
WordPress 2013 Twenty Thirteen
Twenty Thirteen
WordPress 2014 Twenty Fourteen
Twenty Fourteen
WordPress 2015 Twenty Fifteen
Twenty Fifteen
WordPress 2016 Twenty Sixteen
Twenty Sixteen
WordPress 2017 Twenty Seventeen
Twenty Seventeen

TinyJPG

Nie, to nie jest wpis sponsorowany. Po prostu chciałbym się z Wami podzielić narzędziem, którego użyłem do zmniejszenia wielkości obrazków. Użyłem plików PNG (niech Was nie zmyli adres strony z JPG w nazwie, z PNG nie ma najmniejszego problemu), zapisałem zrzuty, wszystko fajnie. Ale że obrazki są spore, plik PNG kompresuje mniej niż JPG (no ale w o wiele lepszej jakości) więc rozmiar wszystkich obrazów mały nie był – jakieś 6,37MB. Po przesłaniu Pandzie :), rozmiar zmalał do zaledwie 2,33MB co, moim zdaniem, jest warte zachodu. A korzysta się naprawdę łatwo. Polecam!

TinyJPG – Panda pomogła